رشد و تقویت مو

ریزش مو

هیرتامین - مقاله درونی - شاخص

ریزش مو

در ناحیه سر ما چیزی حدود یک صد هزار تار مو وجود دارد. یک تار مو به صورت طبیعی هزار روز عمر می کند. و بعد از آن وارد مرحله استراحت می شود. و پس از مدتی ریزش می کند که این غیر طبیعی نیست در صورتی که مو در زمانی که وارد مرحله ریزش شد موی کناری وارد مرحله رشد شود. اگر تعداد ریزش موهای شما در روز بالا تر از 100 تار مو باشد غیر طبیعی است و به مرور وارد مرحله طاسی می شوید. ریزش مو انواع مختلفی دارد. که در ادامه به آنها می پردازیم.

ریزش مو ناگهانی

در بسیار از مواقع افراد با قرار گرفتن در شرایط روحی نامناسب و شوک های عصبی در مدت زمان خیلی کمی دچار ریزش مو می شوند. این ریزش ها فقط و فقط به شوک های عصبی مرتبط نمی شود و هیجانات هم بی تاثیر نیست یا مثلا ناراحتی های روانی  و … اگر بخواهیم چند مثال ساده بزنیم.  شوک هایی مانند :

 • زایمان یا سقط جنین
 • تب های شدید
 • بیهوشی
 • مسمومیت شدید
 • مصرف برخی از دارو ها
 • تغذیه غیر سالم

و چندین و چند دلیل دیگر و اگر بخواهیم نگاه علمی و ویتامینه داشته باشیم کمبود اسید آمینه های اساسی مانند ویتامین های E و A – خانواده ویتامین های B تاثیر بسیار زیادی در این روند دارند که می توانید با مصرف مکمل های گیاهی وارگانیک مانند هیرتامین کمبود این ویتامین ها را جبران کنید.

هیرتامین - مقاله درونی ریزش مو

شناخت بیشتر دلایل ریزش مو

دلایل پی در پی زیادی وجود دارد که باعث طاسی یا ریزش مو شما می شود اگر بخواهیم دقیق تر نگاهی به این دلایل بیندازیم. دلایلی مانند :

 1. مشکلات هورمونی
 2. کم کاری تیروئید
 3. سرطان های داخلی
 4. استفاده از برخی دارو ها و مسکن ها
 5. مواد غذایی
 6. رادیوتراپی
 7. خشکی پیش از حد موها

و اما عامل هشتم و یکی از عوامل مهم و قابل بحث در این موضوع بیشترین دلایل ریزش مو به صورت ارثی می باشد. اگر ژن ریزش در کروموزم X   باشد. بنابراین  فرد در صورتی طاسی خانواده مادری  مثل دایی،پدر بزرگ و … شانس مبتلا شدنش افزایش پیدا می کنه. درمان این نوع ریزش به دلیل اینکه نمی شود ژن را از بین برد باید با درمان روندش را بهبود دهید. استفاده از مکمل های تقویت کننده مو مانند هیرتامین، پاستیل هیرتامین و سایر تقویت کننده های مو میتوانید ریزش مو را متوقف کنید. و نکته بعدی استفاده از شامپو مناسب مو سر شما است که بسته به نوع و جنس مو شما متفاوت است.

نویسنده

مهدیه سلطانیان

کارشناس فروش - مشاور - مدیریت وب سایت آناژ

مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *