مراقبت از پوست

شناخت پوست

آبرسان کلینیک - شاخص درونی

شناخت پوست

پوست ما وابسته به نوع وجنس آن نیاز به مراقبت های مختلفی دارد. یعنی روتین مراقبتی پوست چرب با خشک متفاوت می باشد. از این رو نیاز داریم که تمام روتین ها و مراقبت های ویژه پوست های مختلف را به دقت بشناسیم. این مورد هم در نظر داشته باشید. که بعضی از کرم ها هیچ گونه محدودیتی در نوع جنس پوست شما ندارند. و برای هرگونه پوستی مناسب می باشند. مانند آبرسان کلینیک و سایر کرم های هم رده اما باید دقت داشته باشید که حتما این کرم از این قابلیت پشتیبانی می کند.

انواع پوست ها

نوع پوست ها امروزه به پنچ دسته تقسیم بندی می شوند این دسته ها شامل :

  • پوست های خشک
  • پوست های چرب
  • پوست های معمولی
  • پوست های مختلط
  • پوست های حساس

پنچ گروه ذکر شده در بالا اصلی ترین گروه های پوستی می باشند که هر کدام از آنها نوع مراقبت و روتین متفاوتی با یک دیگر دارند. گروه اول یعنی افرادی که پوست خشک دارند به این صورت است که معمولا این افراد پس از شست و شو صورت احساس خارش و کشیدگی احساس می کنند. یا پوستشان به حالت پوسته پوسته شدن شباهت می گیرد. پوست این افراد به اندازه کافی چربی تولید نمی کند. به همین دلیل پوست این افراد دائما خشک و حساس  می باشد.

آبرسان کلینیک - مقاله درونی شناخت پوست

پوست چرب

صورت هر انسان یک ناحیه T شکل دارد که شامل چانه،بینی و پیشانی فرد می شود. اگر چربی زیادی در این قسمت ها وجود داشت. به شکلی که با نگاه کردن به آن شاهد براقی آن هستید. پوست شما از نوع چرب می باشد. پوست های چرب بیشتر دچار جوش و آکنه می شوند.

پوست معمولی

نوع پوست معمولی بهترین نوع پوست میباشد و مراقبت بسیار راحتی نسبت به سایر پوست ها دارد. زیرا در ناحیه T صورت چربی پدیدار نیست همچنین پوست خشک و شکننده هم نیست پس به این نوع پوست ها پوست های معمولی گفته می شود

پوست های مختلط

افرادی که پوست های مختلط دارند در ناحیه T احساس چربی می کنند و در فک و گونه هایشان احساس خشکی مراقبت از این نوع پوست بسیار سخت می باشد زیرا فرد باید به صورت همزمان دو نوع مراقبت را پیش بگیرد.

پوست حساس

چهار مورد ذکر شده در بالا انواع پوست ها می باشند به غیر از این یک مورد بعضی از پوست ها حساس هستند پوست حساس یعنی پوستهایی که دچار التهاب وقرمزی می شوند. و  نمی شود هر محصولی را به صورت سرخود حتی اگر مرتبط به پوست باشد را استفاده کرد. این نوع پوست ها حساسیت شدیدی نسبت به محصولات و مواد نشان می دهند. و هنگام اصلاح هم صورت جوش میزند. در موارد خیلی ویژه شخص بسیار سریع دچار آفتاب سوختگی یا در مواردی بدتر دچار اگزما می شود.

روتین های روزانه

پوست هر فرد از هر دسته ای که باشد نیاز به یک روتین منظم دارد تا سلامتی و شادابی پوست فرد حفظ بشود.

آبرسان ها : استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده پوست که بهترین آنها کرم 100 ساعت کلینیک یا همان آبرسان کلینیک می باشد.  آبرسان ها و کرم های مرطوب کننده فقط برای پوست های خشک نیست بلکه برای پوست های چرب هم کاربرد فراوانی دارد. البته استفاده از آبرسان ها یا مرطوب کننده ها بعد شست و شو صورت در شب و قبل از خواب توصیه می شود.

شست و شو : در گام دوم شست و شو صحیح و منظم قرار می گیرد. بهتر است که روزی دوبار یکبار در شب و یکبار هم در روز صورت خودمان را شست و شو دهیم. برای مراقبت از پوست های چرب می توانیم این عدد را افزایش دهیم. اما به خاطر داشته باشید که در این مسئله افراطی و وسواس نشوید. نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز با آرایش نخوابید و حتما قبل از خواب یک مرتبه صورت خودتان را شست و شو دهید.

ورزش،خواب مناسب،تغذیه سالم : ورزش مرتب به خصوص ورزش هایی که باعث آرامش شما می شود مانند یوگا یا مدیتیشن بسیار تاثیر گذار در شادابی پوست شما هستند. داشتن رژیم غذایی صحیح و خوردن مواد غذایی مانند : غلات،سبزیجات،میوه ها، به سلامتی و شادابی پوست شما کمک فراوانی می کند.

آبرسان کلینیک - مقاله درونی شناخت پوست 2

کلام آخر

برای داشتن پوستی سالم و درخشنده فقط کافی است چند مورد بالا را رعایت کنید تا خودتان شاهد همه تغییرات پوست خود باشید. سعی کنید در مرحله اول نوع پوست خود را شناسایی کنید تا بتوانید روتین بهتر و مناسب تری را برای آن انتخاب کرده و همان را پیش بگیرید. در مرحله بعد استفاده از آبرسان ها فراموش نشود. در جایگاه بعدی نقش ورزش و تغذیه حدودا 50 درصد این قضیه است. و بسیار مهم می باشد افرادی که ورزش می کنند از استرس و فشار های عصبی به دور هستند افرادی که تغذیه سالم دارد کلیه مواد پروتئینی را دریافت کرده و پوستی جوان تر و سالم تر دارند.

موفق و شاداب باشید.

نویسنده

مهدیه سلطانیان

کارشناس فروش - مشاور - مدیریت وب سایت آناژ

شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *